« Oportunitati de angajare

Operator vanzari prin telefon – divizia Rezidential TELEKOM Romania - Ploiesti

Category: Entry level / Middle level
Localitate: Ploiesti
Tip job: Part Time
Data adaugarii: 8 feb 2018
Data expirarii: 31 mar 2018

Responsabilitati:

Te asteptam sa faci parte din echipa unei prestigioase companii de Telecomunicatii. Iti oferim un mediu de lucru profesionist, training-uri ce iti vor dezvolta abilitatile si perspectivele reale de dezvoltare si promovare.

Este vorba despre partenerul nostru, compania TELEKOM Romania pentru care recrutam Operator vanzari prin telefon – divizia Rezidential, pentru locatia Ploiesti.

Locatie post: Ploiesti

Norma de lucru: Part time (6 ore)

Program de lucru: Programul departamentului este de Luni până Vineri, in intervalul orar 9:00 – 21:00. Norma de lucru este cea de 6 ore, se lucreaza in ture, in intervalul orar indicat. Turele se stabilesc de comun acord, impreuna cu superiorul direct.

Beneficii și compensații: In privinta beneficiilor, te intampinam cu training-uri asigurate de catre companie, ce aduc un aport semnificativ atat pe plan profesional, cat si pe cel personal. Beneficiezi de un program flexibil part-time, în ture, acest aspect oferind posibilitate de stabilire a turelor in functie de necesitatile tale. Oferim salariu fix, bonuri de masa, dar și un sistem de comisionare atractiv și tangibil.

Obiective de performanta:

-  Gradul de satisfactie al clientului

-  Nivelul serviciului

-  Timpul mediu de tratare al apelurilor

-  Solutionarea cazului in primul apel

-  Numarul de vanzari realizate, raportat la numarul de apeluri efectuate

-  Sa respecte procesele de operare.

Rolul postului:

Contactarea clientilor existenti (persoane fizice) si promovarea catre acestia a serviciilor companiei, servicii care nu se afla deja in pachetul pe care clientul il are deja achizitionat.

Cerinte:

-  Studii medii (studiile superioare reprezinta un avantaj)

-  Experienta anterioara in call center/consumer care sau customer service constituie un avantaj

-  Cunoasterea regulilor gramaticii limbii romane

-  Bune cunostinte de operare PC-pachetul MS Office

-  Facilitati de exprimare verbala si scrisa

-  Abilitati de comunicare, vanzare si negociere

-  Capacitate de focalizare pe detalii

-  Rezistenta la lucru in conditii de stress

-  Disponibilitate de invatare continua si intr-un timp scurt

Daca aceasta oportunitate de cariera prezinta interes, asteptam CV-ul la adresa de e-mail: cariera@prosolutionsagency.ro.

Te rugam sa mentionezi postul pentru care aplici.

Experienta:

New Entry/Middle level

Vrei sa aplici pentru acest job?

Trimite CV-ul tau la cariera@prosolutionsagency.ro